House on the Lake II

House on the Lake II

House on the Lake II

Rodinný dom je súčasťou zoskupenia troch domov pri jazere, ktorých filozofia je vytvoriť spoločný priestor bez plotov a ohraničení. Cieľom bolo navrhnúť dom s pocitom súkromia a bezpečia, ktorý bude maximálne prepojený s jazerom.

Myšlienka je podporená v hmote a v tvare. Všetky obytné miestnosti sú otočené k vode a majú výstup na terasy. Dom „ich vystiera“ v tvare písmena „U“ ponad hladinu a vo svojom strede umožňuje niekoľkými stupňami priamy prístup k vode. Terasy s posuvnými drevenými lamelami vytvárajú pre obyvateľov množstvo útulných zákutí a možností ako tráviť čas v exteriéry.

Drevená fasáda je orientovaná do súkromných častí a naopak bočné strany sú v hmote vysunuté a materiálovo riešené v kameni. Je to ako rez koláčom, kde plnka je drevo a kameň je obal.

V interiéri je priznaný pohľadový betón v kombinácii so svetlým drevom. Čierne stropy opticky zvyšujú priestor a spolu s ostatnými čiernymi prvkami dodávajú interiéru muskulínny ráz. V nočnej časti prevláda biela farebnosť.

K domu patrí aj malá stavba, slúžiaca ako garáž a dielňa. Materiálovo je riešená totožne ako hlavný objekt. Obe stavby spája aj použitie zelených striech.

 

 

 

Rok: 2022

Dizajn: deRaxa design

Statika: Ing. Marián Rímeš

Technické riešenia: tienenie deRaxa technology

Riešenia sklenených plôch: Reynaers Aluminium + deRaxa technology

Technológia: tepelné čerpadlo Klimart

 

Úžitkové plochy: 135 m2